Poprzez spędzanie czasu w gorącej temperaturze nasz organizm się hartuje. Naczynia krwionośne pod wpływem gorącego powietrza rozszerzają się, ułatwiając wydalanie ze skóry toksyn.

Sauny infrared, sauny fińskie czy pozostałe typy łaźni parowych pogłębiają oddech i działają rozluźniająco na mięśnie. Sauna ma też właściwości regenerujące.

Coraz częściej producenci oferują sauny domowe. Warto zastanowić się, jakie rodzaje saun możemy rozróżnić i które najlepiej sprawdzą się w domowych warunkach.

Sauny infrared

Sauny infrared w Mazowieckim to jedno z najnowszych rozwiązań. Wysoką temperaturę uzyskuje się poprzez instalację w pomieszczeniu promienników podczerwieni. Dzięki ich promieniowaniu możemy uzyskać temperaturę nawet 60 stopni Celsjusza przy relatywnie niskiej wilgotności powietrza.

Korzystając z sauny infrared możemy spędzić w niej więcej czasu niż w przypadku tradycyjnych saun. Jest to opcja chętnie stosowana w domach.

sauny infrared Mazowieckie

Sauna fińska

Klasyczny typ sauny, temperatura w łaźni fińskiej może sięgać nawet 120 stopni Celsjusza. W specjalnym piecu nagrzewa się kamienie, które następnie generują ciepłe powietrze. Z powodzeniem można ją zainstalować w domowych warunkach. Panuje tu niska wilgotność powietrza.

Korzystanie z sauny fińskiej wiąże się z większymi obciążeniami dla organizmu niż w przypadku używania sauny infrared. Dlatego zaleca się zażywanie krótkich sesji z niższą częstotliwością.

Łaźnia rzymska – sauna parowa

Jest to kolejna z tradycyjnych saun. Uzyskuje się tu niższe temperatury niż w saunie fińskiej – do 60 stopni Celsjusza. Za to występuje tu bardzo wysoka wilgotność powietrza. W związku z tym wykłada się ją tworzywem odpornym na wilgoć – płytkami ceramicznymi czy kamieniem.

Można w niej spędzać nieco więcej czasu niż w saunie suchej, a para często generowana jest przez specjalne parowniki zamontowane przy piecach.

Sauna mokra

Stanowi alternatywę dla łaźni rzymskiej. Różnica polega na tym, że para wodna nie jest wpuszczana automatycznie. Uzyskuje się ją poprzez polewanie nagrzanych kamieni wodą. Zatem poziom wilgoci w pomieszczeniu może być ustalany w zależności od potrzeb użytkowników

Sauny – którą wybrać do domu?

Sauny domowe Mazowieckie

Oprócz opisanych wyżej rodzajów saun, można też wyróżnić sauny typu bania – popularne w Rosji oraz sauny solne. Która z nich najlepiej sprawdzi się w domu? To zależy od różnych czynników – ilości wolnego miejsca, sposobu zasilania domu, funduszy przeznaczonych na taką inwestycję.

Zdecydowanie sauny infrared w Mazowieckim wydają się tu niezłym pomysłem przez wzgląd na ich czystość i stosunkowo niewielki koszt utrzymania. By dobrze dopasować saunę do naszego domu najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z producentem, który będzie mógł przedstawić nam spersonalizowaną ofertę.